Dijital Tasarım’ dan Herkese Merhaba,

Sonunda blog’umun ilk yazısını yazıyorum. Şimdiden sürç-i lisan edersem affola.
Albert Einstein’ ın çok sevdiğim bir sözü var, “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise heryere.”

İnsanoğlu hayalleri ile zenginleşiyor. Bence bu hayallerin yanında üretmek, paylaşmak olduğunda varlığımızı tamamlıyoruz. Hayal etmek ruhunuzu tazeler. Gerçekten bunun için birşeyler yapmaya başlarsanız ruhunuzun beslendiğini farkedeceksiniz. Hem hayal gücünüzü kullanarak hem de para kazanacağınız bir mesleğiniz olsun istemez miydiniz? İşte bu yüzden 17 yıl önce tutkuyla bağlı olduğum grafik tasarım mesleğini seçtim. Bu süre içinde öğrendim, ürettim, kızdım, sevindim, gururlandım, çok para kazandım, çok para kaptırdım 🙂 geride kaldım, yine öğrendim, çalıştım, aç kaldım, mesleğe küstüm dayanamadım geri döndüm, ünvanlar kazandım, teşekkürler aldım, seminerler verdim, öğretmen oldum, sanatçı oldum, çok güzel insanlar kazandım ve HAYAL KURDUM…

İşte bu yüzden çok sevdiğim Bilge Adam Akademi’ deki görevimi mayıs sonu itibariyle sonlandırdım. Hayallerime adım adım yaklaşmak için şu an freelance tasarımcılık yapmaktayım. Bir yandan da bilgiyi paylaşmanın gücüne o kadar çok inanıyorum ki bu tutkumdan vazgeçmemek için bir youtube kanalı açtım. Adı: Dijital Tasarım.

Benim gibi mesleki gelişimi için sürekli kaynak arayan arkadaşlara bildiğim herşeyi, topladığım tüm notları paylaşıyorum.

İlk önce temel program eğitimleriyle başlayan ve belirli bir müfredat içinde ileri seviyeye kadar sırayla paylaşacağım videoları yayınlamaya başladım. Sırasıyla Adobe Illustrator, Photoshop ve Indesign. Böylece grafik tasarım bölümünde okuyan meslek lisesi öğrencilerine ve güzel sanatlar fakültesindeki öğrencilere muntazam bir kaynak olacağına inanıyorum.

Kariyer anlamında da yaşadığım eksi ve artıları bir araya getirerek. Kariyer videoları çekmeyi de ihmal etmeyeceğim tabi ki 🙂


Umarım tasarımın her alanını merak eden, öğrenmek isteyen herkes kendi için birşeyler bulabilir.

Eğitimleri takip edebilmek için abone olmayı unutmayın.

Sizin de tutkuyla icra etmekten hoşlandığınız birşeyler eminim vardır. Lütfen o tutkunuzdan vazgeçmeyin. Mutlaka hayal kurun. O hayalin gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa şimdi şu an birşeyler yapmaya başlayın. İnanın ürettikçe hayal gücünüzün boş olmadığını farkedeceksiniz.

Sevgiyle Kalın, Hoşçakalın ❤